به گروه تولید محتوای دیجیتال محتوادان خوش آمدید
نماد اعتماد درگاه Pay.ir logo-samandehi

تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی (9 ایده)

11 آذر
1396
تولید محتوا

این روزها بازار شبکه‌های اجتماعی داغ است. اگر می‌خواهید از شبکه‌های اجتماعی برای رونق کسب و کار خود استفاده کنید لازم است با نکات تولید محتوا در این شبکه‌ها آشنا باشید. مثلا باید با دقت در نظر بگیرید که مخاطبان شما به کدام دسته از پست‌ها واکنش بیشتری نشان می‌دهند. رمز موفقیت در تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی دقت و توجه به همین نکات ساده است. خوشبختانه ایده‌های زیادی برای تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی وجود دارد. ما در اینجا 9 ایده را بیان خواهیم کرد که شما می‌توانید برای کسب‌و‌کار کوچک خود از آن‌ها استفاده کنید:

 

 1. تبدیل مطالب متنی به کلیپ و ویدیو
  در بسیاری از موارد (و نه همیشه) مردم ترجیح می‌دهند اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق تماشای محتوای ویدیویی کسب کنند. شما می‌توانید با ساختن ویدیوها و گیف‌های کوتاه و جذاب توجه مخاطبان را جلب کنید.
 2. تهیه گزارش‌های مردمی
  گزارش‌های مردمی یک از پربازدیدترین پست‌ها در شبکه‌ّای اجتماعی است. یک موضوع جذاب و مرتبط با کسب‌وکار خود انتخاب کنید و با تهیه گزارشی کوتاه و انتشار ویدیوی گزارش به همراه درج یک عنوان مناسب نشر دهید.
 3. نظرسنجی
  یکی دیگر از پست‌هایی که می‌توانید برای تولید محتوا از آن استفاده کنید، نظرسنجی‌ها هستند. در نظرسنجی‌ها سلیقه مخاطبان نیز مشخص می‌شود و شما به مرور دید واقع‌بینانه‌تری نسبت به آن‌ها و خواسته‌هایشان پیدا خواهید کرد.
 4. اخبار روز
  سعی کنید حتما پیگیر اخبار روز مرتبط با کسب‌و‌کار خود بوده و جزء اولین منتشرکنندگان این اخبار باشید.
 5. آمار و نمودارها
  تولید محتوا به منظور انتشار آمار و ارقام در قالب نمودار و جدول نیز یکی از را‌ه‌های مفید و موثر برای جذب مخاطب در هر حوزه‌ای است.
 6. محتوای ارسالی توسط کاربران
  شما می‌توانید با برگزاری مسابقه و یا صرفا اعلام وجود امکان انتشار محتواهای ارسالی از سوی کاربران به نام خودشان، آن‌ها را در تولید محتوا شریک کنید.
 7. محتوای آموزشی
  محتواهای آموزشی ارزشمند در حوزه کسب‌و کار شما یک تیر و دو نشان است. چرا که از این طریق هم مخاطب بیشتری جذب می‌کنید و هم اطلاعات حرفه‌ای خود را به اطلاع آن‌ها می‌رسانید که به جلب اعتماد مخاطبان و تبدیل آن‌ها به مشتریانی وفادار کمک خواهد کرد.
 8. لیست‌های برتر
  مردم همواره علاقه به شناختن برترین‌ها در هر حوزه دارند. با تهیه لسیت برترین‌ها در موارد مختلف می‌توانید بخشی از کار تولید محتوا را به انجام رسانید.
 9. محتوای متناسب با مناسبت‌ها
  در تولید محتوا و انتشار آن در شبکه‌های اجتماعی حتما مناسبت‌ها را فراموش نکنید. گرامیداشت مناسبت‌ها خصوصا اگر با خلاقیت و جذابیت همراه باشد جزء پست‌هایی خواهد شد که زیاد به اشتراک گذاشته خواهند شد.

سپیده شفق
نویسنده

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخگویی در تلگرام